Tryskání – Pískování 2018-05-05T08:43:20+01:00

Tryskání neboli pískování je činnost, při které se opracovávají různé povrchy proudem jemných částic tzv. abrazivem. Tryskáním lze odstranit nečistoty či nežádoucí prvky z mnoha různých povrchů. Nejčastěji v této souvislosti hovoříme o tryskání povrchů staveb, kovů, sanaci zdiva a čištění fasád. Neobvyklé však není ani pískování dřeva či dalších materiálů. Obecně lze tedy metodu pískování využít pro jakékoliv tlakové abrazivní čištění povrchů.

Co vám umíme otryskat

Výčet povrchů, které jsme schopni Vám otrýskat. Vedle potom vidíte přibližné procentuální vyjádření jemnosti tryskaného povrchu.
Materiály, které jsme schopni tryskat, pískovat, nebo matovat…
Ocel lze tryskat opravu na jemno, což se hodí například při renovacích různých veteránů. Lze samozřejmě tryskat cokoli, co potřebujete zbavit rzi, kytů, barev atd…

Hliník a barevné kovy jsou měkčí, proto je výsledná struktura trošku hrubší, ale stále je povrch bezproblémů použitelný pod plnič a následného lakování.

U plastů je to obdobné. Pokud se bude díl následně lakovat (například plasty motorek a skútrů), je výsledek ideální.

Matování skla je velmi specifické, dají se vytvářet různé ornamenty na skleněné výplně dveří, zrcadla, sklenice, skleněné sportovní trofeje atd. Zde matujeme balotinou. Po dohodě lze vytvořit i grafický návrh.

Ocel / kov
Výsledkem je jednolitý, jemný povrch.

Hliník a další barevné kovy
Povrch jemný, určený například pod plnič.

Plasty
Výsledek obdobný jako u hliníku.

Sklo
Po dohodě matování balotinou

Ceník

Triskání:  100 – 300 Kč/m2 cca 1.000 Kč/hod
Pískování rámu motorek: 800 – 1.200,-

Pískování disků kol (plech)
13″ – 150,-
14″ – 160,-
15″ – 180,-
17″ – 200,-
19″ – 250,-
21″ – 350,-

*  uvedené ceny jsou bez DPH

Doprava